Özgür Demirtaş ile Melih Gökçek Arasında ‘Sen Kimsin’ Polemiği: ‘Kıytırık Eski’ Bir…’

31 Mart yerel seçimlerinin ardından spiker Buket Aydın ile ekonomist Özgür Demirtaş arasında yaşanan gerginlik, bir ay sonra eski Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de katılmasıyla büyüdü. Gökçek, Demirtaş’a “Peki sen kimsin? Altı üstü veya üstü altı kıytırık bir profesör. Haddini bileceksin” şeklinde yanıt verdi.

Spiker Buket Aydın’ın 31 Mart yerel seçimlerinin ardından 3 Nisan’da sarf ettiği “Ekrem İmamoğlu bu kadar mı önemli ve değerli biri? Ekrem İmamoğlu kim? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, yani bir belediye başkanı” ifadelerine ekonomist Özgür Demirtaş “Altı üstü kıytırık bir spikersin” yanıtını vermişti.

1 ay sonra yaşanan gelişmelerde eski Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek, Buket Aydın’ı savunarak Özgür Demirtaş’a “Peki sen kimsin? Altı üstü veya üstü altı kıytırık bir profesör. Haddini bileceksin” şeklinde yanıt verdi.

“ALTI ÜSTÜ KIYTIRIK ‘ESKİ’ BİR SİYASETÇİSİN”

Melih Gökçek’e yanıt veren Özgür Demirtaş, “Eski belediye başkanı olman falan beni ilgilendirmez. Üslubunu ve ağzını topla: Altı üstü kıytırık bir ESKİ siyasetçisin. Başka bir iş yapabilsen Twitter’dan troll gibi yazmazsın” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x